logo
заевангусев
Пишува: Зоран Божиновски Трае отворена војна на Кочо...
100милиониевра
Пишува: Зоран Божиновски Европската Унија, преку криминалците...

МАКЕДОНИЈА

Projkoskikovacevski001
Пишува: Зоран Божиновски Убиството на грчкиот електроинженер...
Лилјана Механџиска, писмо
,,Почитуван Зоране, деновиве од моите деца сум информирана дека Вие сте автор на текст на интернет портал во кој во кој пишувате за ликот и делата...
Повеќе ...
Младенов е жртва на аферата Телеком
ПИШУВА: Зоран Божиновски   Долга е низата на ликвидирани поединци, штетни по криминалната „агенда„ на Владата на Никола Груевски. Нема да...
Повеќе ...
Прага 6 шифра за криминалот на Мијалков !
ПИШУВА: Зоран Божиновски   По серијата закони за отворање и обелоденување на тајни жиро сметки по Швајцарија, Кипар, разни егзотични острови...
Повеќе ...
Корупција
луковскижарко
Ковачевски: ,,Жаре, Саше неконтролирано следи и снима,,
Пишува: Зоран Божиновски На крајот од декември 2005 година, кога веќе претходно на три средби во Виена било договорено СДСМ да ги изгуби изборите во 2006...
001брунонасловна
Тапанарот на Даравелски - Бруно Грозданов
Пишува: Зоран Божиновски На две од три судења против мене во Кривичниот суд, криминализираната јавна обвинителка Елизабета Јосифовска од Кичево, потоната...
novinarotsledenje002
Ковачевски: ,,Жарко, имам една молба до тебе!,,
Пишува: Зоран Божиновски Како што веќе читавме од претходно објавените содржини на мејл пораки испратени од актуелниот премиер Димитар Ковачевски, поранешен...
001насловна
Крим Олимпијада во режија на Даниел Димевски и Доне Таневски
Пишува: Зоран Божиновски Даниел Димевски, насилно избран претседател на Олимпискиот комитет на Северна Македонија, заштитен и управуван од менторот од...
Балкан
водафон001
Штрауб: ,,Со македонската Влада е договорено како да се покријат трошоците!,,
Пишува: Зоран Божиновски По убиството на Костас Цаликидис во март 2005 година, заради аферата ,,Атина,, во која биле прислушувани стотина највисоки грчки...
rocen-milan
Москва Роћену не верује
ПИШЕ: Зоран Божиновски   Црногорска али и српска јавност никако да сазна дуго година скривану тајну великих пријатељa и бизнис сарадника Богољуба...
ПРИЗНАНИЕ НА ВИНА
ПРИЗНАНИЕ НА ВИНА
Веќе немам никаква потреба овие докази да ги праќам на надлежни истражни органи, на функционери од власта и на странски амбасади, нема потреба од нив да...
Драган Даравелски
ДАЦЕ ДРДЕ, НЕКРУНИСАН КРАЉ!
1. Даравелски е човек на СДС, никогаш не бил на ДПМНЕ. Во 1997 година од Владата на Бранко Црвенковски доби 200.000 ДЕМ за негова менувачница ,,ЈУРИС,,...
Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.