logo
Search
Close this search box.

Повлекувањето на Водафон по убиството на Цаликидис

Пишува. Зоран Божиновски

Само две недели по бруталното убиство на електроинженерот Костас Цаликидис, од САД на сопствениците на Дојче Телеком им стигнала наредба да го згаснат Водафон во Грција. Така им пишува еден од директорите, Ролф Плат, на Димитар Ковачевски и Андраш Балог. Им наредува за заврпување на целиот криминален процес да му исплатат 35 милиони американски долари на Димитрис Контаминас, за тој да го ,,заврши,, процесот…

Плат на Ковачевски и на Балог им наредува и оваа критична мејл порака да не ја препраќаат и да ја уништат. Ама, Ковачевски тоа не го направил, пораката ја снимил и сочувал, па ние денес имаме прилика да ја читаме и да ја објавиме…

Коментари

Новитети :

Следете не :

Зачленете се за Новости


Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.