logo
Search
Close this search box.

Три секунди у РЕЌЕТ

Отворено СЕЛСКО писмо до г. Мери Ковачевска…

Пишува: Зоран Буревесник Божиновски

НЕдрага и НЕпочитувана г. Ковачевска,

кога случајно ве запознав во х. ЕПИНАЛ, на маса во друштво на спортски работници од КК ПЕЛИСТЕР, сметав дека како претседателка на Здружение на кошаркарските клубови на Македонија, имате макар минимална интелигенција и дека знаете да читате правилно и да го разберете прочитаното. Дека не знаете да читате меѓу редови знаев и пред да ве запознам, а дека сте глупава спонзоруша разбрав пред извесно време. Сметав дека знаете како се казнува ако еден кошаркар во текот на играта се задржи повеќе од три секунди во рекетот. Вие и вашиот формален сопруг Ковачевски сте веќе трета година задржани во РЕЌЕТ…

Не знам кој ве научи да пишувате жалба против мене до Совет за етика во медиумите, заедно со вашиот формален сопруг Васко Колбасо Ковачевски, ама тој што ве научил ако ви земал пари за овој наук побарајте го да ги ви врати, оти или и тој не знае или ве заебавал, заедно со формалниот сопруг. Основно е да знаете дека БУРЕВЕСНИК како медиум не е регистриран во регистарот на медиуми и врска нема со македонското сериозно новинарство. БУРЕВЕСНИК е забавен проект, со рекреативни содржини, служи за тренинг по самоуко новинарство какво преферирам јас. БУРЕВЕСНИК е регистриран електронски медиум во САД, во држава која криминални територии како Македонија не ги зема за сериозно. Почекајте да станам сериозен новинар, а БУРЕВЕСНИК да стане СЕРИОЗЕН МЕДИУМ, па жалете се во Совет за етика во медиуми. Иако неморално звучи, неморална жена како вас да бара помош од Совет за етика, сепак почекајте…

Сега вака НЕдрага и Непочитувана г. Ковачевска:

Јас сум лице киднапирано од Србија и донесено во Македонија заради измислено обвинение кое не може да стигне до пресуда ниту после девет години судење и пет судии кои се сменија во Кривичниот суд. Во Битола сум турист! Пред да дојдам на туристичко разгледување на Битола и околината, лежев 770 денови притвор по тоа лажно обвинение, лежев за таквите како вашиот формален сопруг ВАСКО КОЛБАСО КОВАЧЕВСКИ да стане директор/клептоман, да стане финансиер на селски проститутки, да ве финансира и вас лично како и нив оти не сте ништо поважна од таа сурија, по истиот терк како проститутките, ама за вас има додаток заради брак и заради вашите сознанија колку краде, како краде, од кого краде и КОМУ НОСИ! Сакам да бидете сигурна дека не лежев притвор за вие да си ја ладите наросената вагина по охридски хотели, оти по битолските ќе ве видат, нели! Па ќе ви падне рејтингО! Непријатно е што по охридските ве снимаат, што е ваша интимна работа, разбира се. Ваша вагиница ваша слободица. Вашиот лажен брачен живот со Колбасо, исполнет со блуд и разврат, живот на народна сметкорасписка – е при крај! Јас ќе ви го ставам крајот, оти крајот на ЗОРАН ЗАЕВ е и ваш крај. Работам на тоа следниот премиер ДИМИТАР КОВАЧЕВСКИ да го разреши. Немам ништо против да го задржи на функција, ама секако дека литературно ќе протестирам…

Сакам вие и јавноста која ме чита, од ова место да знаете дека со дел од крадените пари од РЕК БИТОЛА и од ЕСМ, каде Колбасо е генерален директор, е финансиран БУРЕВЕСНИК од декември 2017 година до јули 2020 година кога тоа го дознал ВИЦЕ ЗАЕВ па на КОЛБАСО му забранил да контактира воопшто со мене. Прво вашиот сопруг КОЛБАСО испрати посредник до мене со прашање дали ќе прифатам финансирање, а откако се согласив еднаш месечно дома ми носеше кеш возачот МИЛЕ ВЕЉАНОВСКИ, одговорен раководител за пресметка и калкулација на јавни набавки во ограбениот енергетски систем. На финансирање, НЕдрага и Непочитувана г. Ковачевска, се согласив затоа што тие пари се украдени од сите нас, значи дека се и мои, а главната причина што прифатив е затоа што ми требаше НАМЕНСКИ КЕШ за РАСКУРЦАВАЊЕ НА ПЛЕМЕНСКИОТ СОЈУЗ ОД МУРТИНО И НА ХОМОСЕКСУАЛЕЦОТ ОД КРИВА ПЕДЕРАНКА И ОПИНЧАРИТЕ КОИ ГИ ДОНЕСЕ ВО СКОПЈЕ!!! Вашиот сопруг немаше ништо против ова, дури ми велеше да им ебам све по список на селаните, само него да не го чепкам! Се согласив оти тој беше помало зло во однос на битангите од МУРТИНО и хомосексуалецот од КРИВА ПЕДЕРАНКА. Возачот МИЛЕ ми носеше пари од вашиот сопруг додека беше генерален директор во РЕК БИТОЛА, ама откако стана генерален директор на ЕСМ парите лично ми ги исплаќаше КОЛБАСОТ! Тоа се случуваш на средби или во ресторанот ПЛАЗА ДЕ ТОРОС на Кејот на Вардар во Скопје или пиевме кафе во ГТЦ од нога или ми оставаше коверта кај портирот, на влезот во ЕСМ…

Во јули 2020 година беше повикан кај ВИЦЕ ЗАЕВ на разговор по дојава од портирите, дознал ЌЕЉАВИОТ за ова финансирање и тогаш Васко Колбасо добил закани што ќе го снајде доколку навистина добијат докази дека ме финансирал против него и брат му премиер. Е тогаш вашиот сопруг се обрати кај мој близок човек и го молел тој да продолжи да финансира, па Колбасо ќе му надополнел кога од Муртино ќе се стишеле малку заканите. Секако дека мојот човек го одбив и секако дека прекинав секаков контакт со вашиот сопруг, оти во меѓувреме како помагачи се вклучија и други душмани на Племенскиот сојуз од Муртино. Мене во суштина парите од вашиот сопруг никогаш и не ми требаа, ама цвилеше како бездомно куче уште од првиот пат кога ме молеше преку посредник, па ми беше забавно РАСКУРЦАВАЊЕТО НА ПЛЕМЕНСКИОТ СОЈУЗ ОД МУРТИНО И НА ХОМОСЕКСУАЛЕЦОТ ОД КРИВА ПЕДЕРАНКА И НЕГОВИТЕ ОПИНЧАРИ да се изведува оперативно и преку КОЛБАСО. Да биде од тука за тука! Нели ПОСЕРКО викаше дека каменот од блиску доаѓа!?

Имам НЕдрага и НЕпочитувана г. Ковачевска искуство со спомагатели како КОЛБАСО, таков пример е посраниот бизнисмен МИНЏО ЈОРДАНОВ, некогаш голем а во суштина ептен мал бизнисмен. Тој контра ПОСЕРКО и ЧУДОВИШТЕ ме помогна со 30.500 евра во СЕДУМ наврати, најчесто со богат кетеринг на маса и со мое свечено преземање со џип мерцедес од САШО СРБИНОВСКИ (некаков разузнавач и возач!) и носење во негов кабинет во МАКСТИЛ, а потоа возење дома до Куманово, со кеш во ранецот. Тој МИНЏО прво обилно ме финансираше за да ги раскурцам ЧУДОВИШТЕТО и ПОСЕРКО, а потоа во пелени идеше на суд да сведочи дека сум го рекетирал, па се пишмани и дојде да каже дека не сум го рекетирал. Ова е исто како што НЕдрага и НЕпочитувана г. Ковачевска тоа го правеше вашиот сопруг Колбас од декември 2017 до јули 2020, па кога почнав да го обелоденувам криминалот во кој е вмешан заедно со ВИЦЕ ЗАЕВ, се стрчал во битолското корумпирано обвинителство и наводно ме пријавил за рекет, па се договарале како да ме наместат со обележани 10.000 евра и да ме уапсат. Ама, еве глупакот со кој формално живеете, на потежок начин сфати дека НЕ Е РЕКЕТ кога некому доброволно даваш пари дури на врата му ги носиш или лично даваш и јавно се дружиш по познати ресторани!!!

Сакам НЕдрага и НЕпочитувана г. Ковачевска овие работи кои ви ги пишувам добро да ги прочитате и доколку не ги разбирате да си најдете толкувач кој ќе ви протолкува што сум ви напишал. И сакам да научите дека тоа што до скоро сте му го земале на вашиот сопруг Колбас Ковачевски под уцена, меѓу другото за да си купите бутик во ИСТ ГЕЈТ, доколку не е легално стекнато ќе ви биде одземено, порано или подоцна. Ќе ви остане само спомен на едно турбулентно време НЕдрага и НЕпочитувана г. Ковачевска, време во кое сте проживеале сладок јавен живот, сте биле некаков фактор во македонската кошарка, иако поим немате од кошаркарските правила. Тоа само вашиот формален сопруг ве смешал за да имате занимација додека тој се кеца со селски проститутки по адреси на кои си мисли дека е скриен, а всушност е и сликан и снимен. Тој да ти имал необична пасија, уживал да биде сликан и сниман сред сексуален чин со неговите куртизани. Постојат бројни фото и видео траги од неговите сексуални подвизи, чекам да пресуши неговиот извор на кеш и од разочараните проститутки кон мене да тргне река такви фотки и видео снимки. Тогаш и вие и јавноста ќе добиете прилика да го видите соголен Колбасо, па ќе падне и последната завеса од вашиот лажен формален брак кој почива на пари украдени од будалите кои го гласаат и му веруваат…

Последно што имам да ви пишам во ова СЕЛСКО писмо е наместо да се жалите до Советот за ЕТИКА во медиумите, треба да појдете до битолското корумпирано јавно обвинителство, да пробате да ја забрзате постапката против мене која наводно Колбасо ја покренал, па да бидам повикан таму како осмничен за да расчлениме КОЛКУ пари Колбасо ми дал за Буревесник, ама и да си поприкажеме и како Колбасо ограби две фирми за 300.000 евра, колку зеде за себе а колку завршија кај ВИЦЕ ЗАЕВ. На оваа тема НЕдрага и НЕпочитувана г. Ковачевска му пишав детали на екс премиерот ЗОРАН ЗАЕВ, па потоа ме изблокира и прекина контакт со мене. А само го прашав:

,,БРАТОТ ВИЦЕ ВИ ДОНЕСЕ ЛИ ПО 100.000 ЕВРА НА ТЕБЕ И БРАТУЧЕДОТ ТРАЈЧЕ, ОД ТЕНДЕР СРАБОТЕН СО ВАСКО КОВАЧЕВСКИ!?,,

П.С. 1 Токмел вашиот формален сопруг од тој кеш и за мене процент, ама ГО ОДБИВ ТОА оти така ќе станев СОУЧЕСНИК ВО ГРАБЕЖ. Една работа е финансирање против клептоманите од Муртино, сосема друга работа е делење кеш од грабеж од тендер. Ако се согласев на делба ќе ја преминев ЦРВЕНАТА ЛИНИЈА, НЕдрага и НЕпочитувана г. Ковачевска…

П. С. 2 За да знаете со каков монструм формално живеете, заедно со јавноста да си прочитате од ова место дека на денот на погребот на неговиот брат, мајка му на Васко му дала список што да купи за последното испраќање на брат му. На списокот пишала и ЗЛАТЕН СААТ. Наместо златен, ВАСКО КОЛБАСО на покојниот брат му купил од оние ,,ЖОЛТИТЕ,, во саатчилница на влез во битолската чаршија. Разликата во пари од ,,ЖОЛТИОТ,, до златен саат ЈА ПРИСВОИЛ. Го ограбил и родениот упокоен брат…

Коментари

Новитети :

Следете не :

Зачленете се за Новости


Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.