logo
Search
Close this search box.

Го прислушувале и генералниот секретар на ООН

Пишува: Зоран Божиновски

Во својот историјат на прислушување ДОЈЧЕ ТЕЛЕКОМ, ВОДАФОН и МАКЕДОНСКИ ТЕЛЕКОМ го имаа и прислушувањето на генералниот секретар Кофи Ана. Вината на себе за ова прислушување ја преземале Британците:

Од: Димитар Ковачевски

Испратено: петок, 09.01.2004, 17:10 часот

До: Елек Штрауб, Клаус Хартман, Хорст Херман

Почитувани господа,

Дозволете ми да ви одговорам во врска со вашето прашање од претходната е-пошта:

Она што можев да го дознаам од американската амбасада и од грчки извори за прислушувањето на генералниот секретар на ОН е точно. Г-ѓа Клер Шорт си го призна тоа. Сепак, Дојче Телеком и американската владина ИТ компанија добро играат да го отстранат сомнежот од Германија и САД. Велика Британија ќе продолжи со целата работа и тоа ќе ја чини многу пари. Ќе има судење на г-ѓа Кетрин, но мислам дека таа ќе успее да се извлече со помош на Америка и Германија, па Велика Британија ќе остане единствената виновна за целата афера.

Ние стоиме на располагање како компанија да помогнеме финансиски по потреба за претстојниот судски процес.

Со почит

Коментари

Новитети :

Следете не :

Зачленете се за Новости


Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.