logo
Search
Close this search box.

ХОРОР КЛИНИКА

Доктор од државната болница од која доаѓале до Клиника Жан Митрев да соберат ковид пациенти кои снемале пари за кај МИТРЕВ. Од таа државна болница доаѓале на повик од МИТРЕВ, тој си имал таков договор со министерот ВЕНКО ФИЛИПЧЕ:
,,Голем број на фамилии се јавува кај нас во болницата дека нивни блиски брутално се исфрлени од кај Митрев од Клиника, оти снемале пари да платат! Им велел: Колку пари толку музика! Па нашиот директор ни наредуваше да појдеме таквите пациенти да ги преземеме и да ги донесеме на лекување кај нас. За жал имаше и такви кои веќе беа пред смрт и не можеа да издржат транспорт, умираа кај него во ходникот, ама тој немаше ни грам милост спрема нив. Ако се спроведе темелна истрага, во што не верувам, лесно ќе се дојде до нас, јавна тајна беше дека спасувавме луѓе на кои им беше веќе пресудено од Митрев. И ќе посведочиме и ние и пациентите кои го преживеаја тој хорор, како и членови на нивни семејства..,,

Коментари

Новитети :

Следете не :

Зачленете се за Новости


Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.