logo
Search
Close this search box.

СЕНЗАЦИЈА – Хрватска во Шенген ама и во ПОЛУФИНАЛЕ НА СП !

Хрватска е во полуфиналето на СП откако по пеналите го елиминираше Бразил.

Нејмар постигна гол за Бразил откако ја одзеде топката на триесетина метри од противничкиот гол, а потоа одигра две двојни додавања и дрибла покрај Ливаковиќ, а потоа ја смести топката во мрежата. На овој начин се израмни со Пеле по бројот на голови, бидејќи и двајцата постигнаа по 77 за националниот тим.

Мрачела Брозовиќ ја пропушти најголемата шанса за Хрватска. Бруно Петковиќ на мајсторски начин се ослободи од своите чувари, го проигра Брозовиќ кој не шутираше најдобро.
Издначи Петковиќ пред крајот по асистенцијата од Оршиќ.

Во пенал серијата Бразилците промашија два пенали, а херои на Хрватска беа Ливаковиќ и Оршиќ.

Коментари

Новитети :

Следете не :

Зачленете се за Новости


Headline

Never Miss A Story

Get our Weekly recap with the latest news, articles and resources.

Cookie policy
We use our own and third party cookies to allow us to understand how the site is used and to support our marketing campaigns.